• 7 / 24 Hizmetinizdeyiz
FUMİGASYON

FUMİGASYON NEDİR ?

Fumigasyon özellikle depolanmış ürün zararlıları mücadelesinde, zararlıların yumurta, larva, pupa ve ergin formlarına karşı uygulanabilen bir kimyasal mücadele yöntemidir.

Belirli bir hacimde sıcaklık, ürün tipi, zaman, zararlı ve nem gibi etmenler da göz önünde bulundurarak tüm hacmi, fumigant gazlara maruz bırakma işlemidir. Bu işlemin ürüne doğrudan uygulanabilmesi ve kalıntı miktarının tolerans değerler içinde bulunması, diğer ilaçlama yöntemlerine göre daha avantajlı hale gelmesini sağlamaktadır.

Yapılan işleminin başarısı, doğru uygulama tekniklerinin ve işlemin profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi ile mümkün olacaktır.

Fumigasyonun Avantajları

  • Haşerelerin bulaşmış olduğu ürüne direk olarak uygulanabilen bir yöntemdir,
  • Difüzyon yüksekliği nedeniyle ürünün en uç noktalara kadar işlemesi ve homojen olarak dağılması,
  • Kalıntı ve koku oranı tolerans sınırları içinde bulunması,
  • Kısa sürede büyük miktardaki ürüne uygulanabilmesi,
  • Zararlının tüm biyolojik safhalarına etki etmesi,
  • Diğer mücadele yöntemlerine karşı daha az masraflı olması,

Fumigasyon işleminin en çok uygulandığı alanlardan biri de, ithalat ve ihracattır. Bu sayede hem ülkemize giden hem de ülkemizden çıkan ürünler haşerelerden korunmuş olur.

Fumigasyon uygulaması, gerekli bazı önlemler alınarak yapılması gereken profesyonel bir yöntemdir. Atıkların imhası, koruyucu güvenlik tedbirleri gibi önemli bazı noktalara hakim olmak gerekir. Aksi durumlarda zehirlenme gibi bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu yüzden kiminle çalışacağınız önem arz etmektedir.

 

İzmitim İlaçlama olarak profesyonel ekibimiz ile, en kaliteli ekipman ve ürünlerimizle, gerekli tüm önlemler ve yöntemler doğrultusunda size en doğru, en etkili uygulama hizmetini vermek için hazırız.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN BİZİ ARAYIN +90 553 962 41 41